Architektonické prvky, díky kterým bude váš dům jedinečným

Zařídit domácnost tak, aby vypadala nejen pěkně, ale také dobře sloužila rozhodně není jednoduchým úkolem. Naopak vám možná sebere spoustu času, nervů, finančních prostředků i síly. Věřte však tomu, že dobře zařízená domácnost za to všechno stojí. Přece jen ji budete obývat nejspíš po skutečně dlouhou dobu a ve špatně zorganizovaném domově se žije také špatně. Jestli však mimo dobře zařízeného domova toužíte také po tom, aby se nějakým způsobem odlišoval od domácností vašich příbuzných, kamarádů a známých, budete se muset pořádně zamyslet nad tím, jaké originální prvky do něj zařadíte.

točité schody

Třeba se některé z níže uvedených pro vás mohou stát tím pravým zdrojem inspirace. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob odlišení, nejprve je vhodné vybrat styl, do kterého budete celkový koncept designu nového domova směřovat. Vsadíte snad na retro prvky v podobě masivního vyřezávaného nábytku, točitých schodů Kmkdesign.cz, porcelánové dekorací a perských koberců? Nebo vaše srdce zatoužilo po rustikálním stylu vesnických chalup s dřevěnými dekoracemi, květinami a voňavými svíčkami? Anebo vás prostě jen nebaví uklízet, a proto myslíte, že minimalismus je vaší sázkou na jistotu?

schody

Není snad lákavé byt zbavit nepotřebných věcí a užít si konečně jeho prosvětlení a mnohem větší systém v organizaci? Ať už rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte na to, že architektonické prvky musíte volit s rozvahou a pořádně se zamyslet nad tím, zda do vámi vybraného stylu skutečně mají šanci zapadnout nebo se s ním naopak budete spíše rušit. Někdy to nemusí být úplně jednoduché rozhodování a snad i trochu počítejte s tím, že se bez rád zkušenějších často neobejdete a při organizaci celého procesu se můžete pořádně zapotit. Směřujte však za cílem v podobě vysněného bytu a uvidíte, že cesta bude najednou úplně jiná a půjde se po ní daleko lépe a snadněji.