Bez sídla firmy to nejde


Podnikatelem se může stát hypoteticky kdokoliv z nás. Stačí k tomu vlastně zdánlivě jenom málo – založit si svoji firmu a umět něco, čím by se v této dalo živit. Jenomže zatímco to zní prostě, snadné to nemusí být. A to tehdy, když budoucí podnikatel nemá vhodný nemovitý majetek. K založení a provozování firmy je totiž nutné mít i její, firemní sídlo, kde by bylo možné ji kontaktovat. A s tím jsou často problémy, protože nemá-li podnikatel pro ono sídlo vhodný objekt, jenom tak lehce žádný nesežene. Ne že by se vhodné prostory koupit nedaly, ale jsou cenově nedostupné a mnozí z těch, kdo by si potřebovali firemní sídlo koupit, tak mají smůlu, nemaje dostatek finančních prostředků.

firemní sídlo

Jenže když se nad tím zamyslíme, musíme konstatovat, že se tento problém musí nějak vyřešit. Kdyby podnikatelé nemohli sehnat sídla pro své firmy, nepodnikali by a na našem trhu by to vypadalo docela jinak, než jak to tu vypadá. Takže ti, kdo už dnes podnikají, někde nějaká ta firemní sídla sehnali. A to i tehdy, když neměli zrovna peněz nazbyt.

A jak to dotyční zvládli? Jak přišli k firemním sídlům, aniž by si museli kupovat hodně předražené nemovitosti? Je to vlastně vcelku jednoduché. Nekupovali si pro tento účel žádné nemovitosti do vlastnictví, ale vsadili na sídla takzvaně virtuální.

firemní sídlo

A o co tu jde? Vlastně o to, že se sídla společnosti Profisidla nacházejí v cizích objektech, v nemovitostech majitelů, kteří podnikatelům umožňují si u nich své firemní sídlo za úplatu založit.

Kdo si pořídí virtuální sídlo, platí jenom za možnost využívat něčí adresu a na této si nechat vyřizovat korespondenci. Plus je v takovém virtuálním sídle možné i využívat nějaké ty služby navrch v případě potřeby a podle dohody. A to je přece skvělý nápad. Nastávající podnikatelé si bez zbytečných výdajů mají kde založit své firmy a podnikat, aniž by si museli dělat ze svého firemního sídla těžkou hlavu. A všichni jsou spokojení.