Jaké využití může mít sedací pytel

Sedací pytel, známý taktéž pod anglickým názvem „beanbag“, tedy fazolový pytel, si u nás získává stále větší oblibu. A není to bezúčelně. O co se vlastně jedná? Jak již název napovídá, jedná se o pytel naplněný obvykle kuličkami polystyrenu nebo obdobného materiálu, který umožňuje tvarování.klasické plastové židle

Je velmi důležité, aby se jednalo o malé kuličky, nikoliv o celistvou desku, jakkoliv měkkou, neboť právě to zaručuje jednu z jeho základních vlastností, totiž tvárnost. Sedací pytel se přizpůsobí vašemu tělu. Vytváří tím pádem velmi pohodlné posezení, a to bez ohledu na to, jakou máte postavu.

Nemusíte se tedy, na rozdíl od židlí, bát, že se do nich nevejdete nebo že budou nepohodlné. Nic takového zdaleka nehrozí. Navíc díky jeho tvárnosti je snadné i jeho přenášení, ač zde je faktorem i jeho váha, která u větších velikostí není nejmenší.

Málokoho však napadne, že sedací pytel má mnoho nejrůznějších využití. Tím nejběžnějším je, jak už název napovídá, jako prostředek na sezení. Ovšem vzhledem k výše uvedenému – má šanci nahradit klasické židle a křesla? Odpověď zní ne, a to hned z několika důvodů.

Tím prvním je to, že mohou být položeny pouze na zemi. To znamená, že z něj stěží dosáhnete na malý konferenční stolek, nemluvě například o psacím stole. Dále je zde fakt, že neposkytuje žádnou oporu pro záda či ruce, což může být při delším používání poměrně nepříjemné.

Ovšem sezení není jedinou věcí, ke které lze sedací pytel využít. Vzhledem k široké škále barev a velikostí, ve kterých se vyrábí, může představovat zajímavou a často i užitečnou dekoraci jakékoliv místnosti, do které je položíme.sedačky v tramvaji

V neposlední řadě jej lze využít i jako polštář či rovnou celou postel. Je samozřejmě nutné mít beanbag té správné velikosti, avšak to nepředstavuje příliš velký problém. Je také jasné, že se nemůže jednat o permanentní řešení, ovšem například pro přespání několika hostů to může být ideální.

Jak je vidět, sedací pytel má širokou škálu využití. Jsem si jista, že na mnoho způsobů přijdete i vy sami. Zde byly vyjmenovány jen ty nejběžnější. Doufám, že vám daly dostatečnou inspiraci.