Která půjčka je dosažitelná?

Umíte si představit, že byste něco potřebovali, ale nemohli byste to mít? Všichni ostatní by to sice měli, všichni by se s vámi byli hypoteticky schopni a ochotni rozdělit, abyste nestrádali nedostatkem, jenže vy byste to přesto nemohli mít, protože byste na to neměli peníze?

Docela nepříjemná situace, že ano? A zároveň situace, která není ani nepředstavitelná. Protože se v podobné situaci ocitá anebo aspoň může ocitat prakticky kdokoliv. Každému z nás mohou někdy vypadnout nebo aspoň poklesnout příjmy, každý může mít někdy i nenadálá vydání, která mu neumožní vystačit se svými finančními prostředky, a pak už je finanční tíseň nevyhnutelná.

české koruny

Ale lidé prostě nemohou prožít svůj život bez peněz a v kritickém nedostatku čehokoliv. Lidé peníze potřebují. A když jich nemají dost? Pak si je musí aspoň půjčit od někoho, kdo jim je ochoten pomoci.

Jenže ochotných finančních ústavů, které by rády podporovaly lidi s finančními problémy, není mnoho. Vlastně je jich spíš málo, pokud se vůbec nějaké najdou. A když si tak lidé někdy potřebují půjčit peníze, protože vězí v ekonomických problémech třeba až po uši, hodně toho naběhají z jedné banky do druhé. Než nakonec dost možná zjistí, že jim v žádné z bank nepůjčí, a to právě kvůli tomu, čemu se říká bonita a co takoví žadatelé postrádají.

2000 korun

A co si počít potom? Potom už se někdy nabízí jenom jedno jediné potenciálně možné řešení, jímž je nebankovní hypotéka. U té totiž nemusí vadit ani to, že má žadatel o ni poměrně nízký příjem, problémem tu nemusí být ani záznam v registrech dlužníků. Protože takové kvality jsou tu nahrazeny zástavou nemovitosti, jež má sloužit jako záruka vrácení půjčených peněz až do doby, než dlužník všechno v pořádku splatí.

Když zkrátka někdo v bankách nepochodí, může dostat potřebné peníze od nebankovní společnosti. A má po starostech.