S vozem z pražské autopůjčovny vzhůru na Vltavu


Půjčovna dodávek v Praze 5 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha vám umístěním své provozovny napoví, že byste mohli těchto služeb využít v souvislosti s řekou Vltavou. Ta je odtud vzdálena jen pár desítek či stovek metrů a říční hladina by vám mohla připomenout, že Vltava patří k nejvyhledávanějším řekám v celé Evropě zejména pro letní prázdninovou rekreaci. A že tomu tak je, poznáte v červenci poměrně snadno, stačí chvíli posedět u herbertovského jezu pod Vyšším Brodem a zjistíte, že se tudy plaví mnoho vodáků z Rakouska či z Německa, kteří mají na svém území také velmi široké vodácké možnosti.

jez u Jelení lávky v Krumlově

Vltava se ovšem vyznačuje něčím, co ani v Německu, ani v Rakousku, v Polsku nebo na Slovensku nelze spatřit a prožít, a sice velmi malebné říční okolí, protkané přírodními a historickými památkami nebývalé krásy a hodnoty. K plavbě po Vltavě se můžete odhodlat i vy s pronajatým vozem z autopůjčovny. Dodávky jsou v tomto směru velmi výhodné zejména ze dvou důvodů: Za prvé lze s nimi převážet lodě do míst, která vám připadají atraktivní, a snadno se tak vyhnete nebezpečnému nebo nezáživnému úseku. Na Vltavě se to týká například papírny Větřní nebo nebezpečného jezu u Liry a jezu v Boršově nad Vltavou.

Český Krumlov

Za druhé máte k dispozici pohotovostní automobil pro vaši bagáž. Vše vyskládáte do nákladového prostoru a nemusíte se s ničím vláčet v lodích, což je nepříjemné hlavně při jejich přenášení přes nesjízdné jezy Na rechlích, u Liry, v Rožnově či v Boršově. Pohotovostní vozidlo užijete i pro občasné výlety po okolí, zakotvíte kupříkladu s loďmi v Novém Spolí a vyrazíte s autem na Kleť. Zaparkujete pod lanovkou v Krásetíně a můžete se pak kochat pohledem z kamenné rozhledny i několik hodin. S autem se vyplatí zajet i k Třísovu Nad vsí, kde je k dispozici koupaliště, a odkud je také krásný výhled do krajiny, anebo se s autem podíváte i kousek dál, směrem k Lipnu, na Čertovy proudy a Čertovu stěnu – Luč.