Bylinky a jejich skvělé účinky na náš organismus


Bydlíme známe nepřeberné množství. Rostou všude kolem nás, některé si můžeme nasbírat tedy sami, jiné si musíme zakoupit na specializovaných e-shopech nebo obchodech. Ať je to jak chce, o tom, že bylinky mají na náš organismus velmi pozitivní vliv, se ví již dlouhá staletí. Bylinky byly odnepaměti součástí medicíny, AI dnes, kdy věda pokročila kupředu, se spousta bylinek využívá pro léčbu různých onemocnění nebo případně pro jejich prevenci.

bylinky

Pokud sbíráte bylinky sami, dejte si opravdu dobrý pozor, zda sbíráte ty správné bylinky a také na jejich zpracování. Některé bylinky jsou prudce jedovaté a mohou vám způsobit až smrt. Stejně tak špatným zpracováním, můžete z jinak užitečné bylinky učinit něco nebezpečného.

Pojďme se nyní podívat na některé bylinky a jejich skvělé účinky pro nás.

Vrbovka

Vrbovka je krásná bylinka se sytě fialovými květy, která má v oblasti zdraví mnohá využití. Využívá se například při zánětech prostaty, působí pozitivně na naše ledviny, a celkově nanášet celý vylučovací systém. Kromě toho, se využívá také jako okrasná rostlinka. Vrbovku si například můžete vychutnat ve formě vrbovky čaje Darka-shop.cz.

Levandule

Levandule je známá především pro svou typickou vůni, a také vzhled. Využívá se v aromaterapii, a také jako dekorace. Kromě toho, má ale také skvělé účinky pro naše tělo. Využívá se hlavně při úzkostech v, při přemíře stresu, anebo také v případě, kdy máte potíže se spaním. Mimo jiné má tato bylinka také protizánětlivé účinky a má antibakteriální vlastnosti.

levandule

Meduňka

Meduňka je opravdu skvělá bylinka. Je snadno dostupná, a můžete si nasbírat i sami. Je skvělá pro lidi, kteří trpí astmatem nebo různým virovým onemocněním. Působí také na léčbu různých infekčních onemocnění, jako jsou například opary. Odvar z ní je skvělý pro potírání modřin. Pokud vás trápí příliš velká kyselost žaludku, na tento problém je skvělý meduňkový čaj.