Jak se naučit co nejrychleji cizí jazyk?

on

Bez znalostí cizích jazyků se v dnešní době obejde už málokdo. Pravděpodobně alespoň jeden budete potřebovat v zaměstnání a nebude vám na škodu ani při cestování. Naučit se jich ale můžete i víc, nemusíte zůstat u jednoho.

zvýrazňovač na knize

Pokud i vy patříte k lidem, kteří se s cizím jazykem na základní škole nesetkali, nebo vám učení cizích jazyků dělá problém, jste na správném místě. Zde je několik pravidel, které vám učení jazyka ulehčí:

 

1.       Proč se chcete vůbec učit

Pokud se nebudete chtít cizí jazyk naučit, nikdy se ho nenaučíte. Když budete mít proto dobrý důvod, proč se chcete cizí jazyk učit, uvidíte výsledky mnohem dříve.

 

2.       Najděte si k sobě parťáka

Ve dvou se to lépe táhne, to stejné platí i při učení. Budete mezi sebou zdravě soupeřit a učení vám půjde mnohem lépe. Navíc žádné učení cizí řeči nejde bez dialogu.

 

3.       Mluvení sami se sebou

Pokud se nenajde nikdo jiný, kdo by s vámi sdílel stejnou lásku pro daný jazyk, klidně mluvte jenom se sebou. Sice to může na první pohled vypadat směšně, ale procvičíte si nová slovíčka i jejich výslovnost. Navíc pak budete jistější při opravdovém dialogu v budoucnu.

 

4.       Praxe je důležitá

S teorií si nevystačíte, důležitá je i praxe. Ne každý má tu možnost cestovat a procvičit si tak cizí jazyk v praxi. V takovém případě vyzkoušejte třeba vaší oblíbenou francouzskou restauraci, kde si můžete objednat v jejich rodném jazyce a třeba prohodit i pár konverzačních frází.

blondýna s knížkou

5.       Učení jako zábava

Pokud se zavřete s několika slovníky a bychlemi, asi vás učení moc dlouho bavit nebude. Snažte se učení proměnit v zábavu. Můžete si pustit váš oblíbený seriál v daném jazyce nebo si třeba skládat své vlastní texty k písním. 

 

6.       Začněte mluvit

Bez ohledu kolik jste se toho už naučili, cizí jazyk se nikdy nenaučíte plynule ovládat, pokud nezačnete aktivně mluvit. Jste-li na dovolené, ptejte se místních na cestu, objednávejte si jídlo v restauracích nebo si třeba zkuste popovídat s někým v parku.