Každý potřebuje nějaké peníze

Lidi, kteří nemají žádné peníze nebo aspoň trpí jejich závažnějším nedostatkem, poznáme obvykle snadno. V obchodech si tito nakupují leda tak minimum toho, co je zrovna levné, nedopřávají si to, co není nezbytné, mohou být i ošuntělí. A někdy je to na nich vidět dokonce ještě výrazněji, jak je tomu dejme tomu v případě bezdomovců a jim podobných sociálních případů. A jestli někomu nezávidíme jeho osud, pak jsou to právě takoví chudáci. V jejich kůži by se nikdo soudný určitě ocitnout nechtěl.

španělské mince

Jenže skutečnost, že vesměs zase až tak chudí nebýváme, neznamená, že jsme my z většinové společnosti ušetřeni nějakých těch finančních problémů. I nám ostatním se často stává, že bychom měli za něco platit, ovšem právě v dané chvíli si to nemůžeme dovolit. A zatímco jsou výdaje, které se dají v podobné situaci bez potíží oželet nebo odsunout na jindy, jsou i platby, jež nesnesou odkladu. A když se za něco platit musí, pak se zkrátka také musí sehnat další peníze.

A když si takové peníze nedokážeme vydělat a nemáme ani nic našetřeno? Teoreticky je tu snadná pomoc. Můžeme si vzít půjčku a je to.

španělské pesety

Jenže ono to ani takto není zas až tak jednoduché. Půjčku si sice vzít můžeme, ale jen tehdy, když nám ji někdo nabídne. A čím hůř se nám lidem zrovna vede a čím méně toho můžeme poskytovatelům půjček zaručit, tím menší je naděje na to, že nám někdo nějaké ty peníze k dispozici dá.

Ale netřeba se hned začít bát. Když totiž neuspějeme u jiných finančních ústavů, je tu vždy aspoň americká hypotéka Nebankovní hypotéky, kterou si můžeme bez problémů vzít a za příznivých podmínek využívat. Stačí jenom mít nemovitost, kterou bychom se dokázali za tento typ půjčky zaručit, stačí mít peníze aspoň na ty nejnižší splátky, a pak klidně můžeme dostat i velké peníze třeba i s třicetiletou dobou splácení.

A pak je hned život růžovější.