Kdo by rád zbohatnul?

Ten největší boom, který zažily bitcoinya jiné internetové měny, je už dávno pryč, hodnota těchto platidel však neklesla pod takovou úroveň, že by se stále nevyplatilo s nimi obchodovat. Vlastníků kryptoměn je zkrátka příliš mnoho na to, aby se tento trh zhroutil za pár měsíců. Byť panika, která zachvátila všechny, pomalu opadává, vypadá to, že se měna už nikdy nedostane na hodnotu, kterou měla na svém vrcholu – to však nevadí.
blondýna s bitcoinem.jpg


Zapomenuté harddisky


Nejhůře na tom všem jsou lidé, kteří kdysi dávno v prehistorických časech kryptoměn těžili jen tak pro zábavu, ohromné množství uložili někde na disk a ten se poté ztratil. Byť se jedná spíše o „rychle nabyl, rychle pozbyl“, stále to člověka zamrzí, že se nedokázal připojit do vlaku štěstí a naděje s ostatními, kteří si zavčasu vzpomněli, že něco takového měli. Je to přeci jen štěstí. A z nejednoho „nerda“ to udělalo boháče přes noc, nebo spíše tedy přes půl rok.
peníze u peněženky.jpg


Společnosti, které nabízejí výdělky


Byznys s kryptoměnami byl vždycky spíše pro odvážnější a otrlejší, nebudeme lhát, mnohé společnosti se nijak netajily tím, že využívají vysokých poplatků za převod a příjem. Některé společnosti ale povýšily a rovnou vyčistily od bitcoinu peněženky. Spousta takových internetových stránek pochybných společností funguje ještě dodnes, avšak nejsou už tak aktivní. Stále se ale najdou důvěřiví lidé, kteří i tak podlehnou a jdou do toho. Nejhorší jsou ale ti, kteří nyní využívají nezkušených a nabízejí jim snadnou cestu, jak přijít k velkému bohatství a to jen za pár kroků na jejich stránce. Nejde ani tak o to, že by to nešlo, ale spíše o to, že žádný takový plán se konat nebude. Většinou se vytratí pár tisíc z vašeho účtu, společnost přestane komunikovat a zkuste si žalovat někoho, kdo má sídlo na Cookových Ostrovech. Pokud se přeci jen rozhodnete pro tento trh a investici na něm, prověřte si nejdříve, co je to za společnost či člověka, který se vás snaží přesvědčit a jestli to náhodou není nějaký podvodník – zkrátka použijte internet.