Mobilní klimatizace

Tyto výrobky mají řadu předností a nelze je zavrhovat jako něco bláznivého či nevhodného. Mají svá opodstatnění v mnoha situacích.

Pronajatý byt

V tomto prostředí jste odkázáni na milost a nemilost pronajímatele. Může to znít poněkud nepřívětivě, ovšem ne s každým je rozumná řeč, zvláště co se týče investic do komfortního bydlení. Výstavba splitové klimatizace s vnitřní a venkovní jednotkou představuje nemalý zásah do finančního rozpočtu s relativně dlouhou dobou návratnosti. Ne každý pronajímatel vám zkrátka umožní něco takového v bytě mít, nebo dokonce nechat dodatečně vybudovat. Mobilní zařízení je pak jediný prostředek, který vám zbývá.
části klimatizace.png

Finance

Zvláště mladé nebo zadlužené rodiny hypotékou nemusí mít dostatek prostředků pro realizaci klasické vzduchotechniky, mobilní přístroje pořídíte za cenu několikanásobně nižší a jejich provoz není tak neekonomický, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zvláště, pokud jimi chladíte místnost pouze v parném létě, což bývá v posledních letech zpravidla pouze v průměru 30 dní ročně. Investice do elektrické energie tak nepřesáhne 500 korun za rok.

Mobilita

Jejich rozměry a kolečka na spodní straně umožňují jednoduchou manipulaci i menším dětem a ženám, k instalaci není třeba žádných technických znalostí. Zařízení se jednoduše zapojí do zásuvky. Před sezónou by se měl pouze zkontrolovat stav filtrů a kondenzační nádoby, zda se v ní neusadila vlhkost a plíseň.
stropní ventilátor.jpg

Vývod horkého vzduchu

Značná hlučnost a odvádění teplého vzduchu představují jediný zádrhel těchto výrobků. Ideální je zařízení sepnout ještě před spaním, kdy vychladí prostor ložnice. Běh na plný výkon v nočních hodinách by znamenalo probdělou noc. Horký vzduch se odvádí plastovou širokou hadicí se speciálním hrdlem, jehož koncovka se usazuje mezi otevřená křídla okna, nebo do kruhového otvoru buď ve zdi, nebo v okenní tabuli, případně do komína, či centrálního vysávání. Pokud se mobilní klimatizaci chystáte pořídit, pamatujte na tuto skutečnost v dostatečném předstihu.