Pro vyšší kvalitní vodu

Čistota vody v bazénu je důležité nejen z vizuálního hlediska, ale také co se týče zdraví. Přeci jen asi nechcete mít po koupání načervenalou pokožku nebo mít i jiné, daleko horší problémy. Přemnožené bakterie je proto nutné likvidovat už preventivně, jinak voda nikdy nebude dokonale čistá.
ženská na lehátku
Chlór

Mezi zlatý standard, který se u nás běžně používá, patří dezinfekční prostředky využívající menší množství chlóru. Je to účinná a zároveň poměrně levná metoda, jak zatočit s nepříjemnými mikroorganismy. Chlór však také není úplně bez chyb. I v menší koncentraci může zapříčinit poleptání pokožky u lidí, kteří mají nějaké dermatologické onemocnění či mají pokožku citlivější než ostatní. V takovém případě je lepší použít sice dražší, ale za to takřka bezproblémovou dezinfekci, jejichž hlavní složkou je kyslík.
Změkčovače

Rozhodně byste při úpravě vody ve vašem bazénu neměli zapomenout ani na použití speciálních změkčovačů. Voda je po jejich použití daleko vhodnější pro koupání a pomáhá vlasům, případně pokožce. To však není hlavní důvod, proč změkčovače používat. Tvrdá voda je problémem hlavně pro různá bazénová zařízení, která mohou být vlivem usazenin poškozená. Tomu je více než vhodné zabránit.
ženská na lehátku
Plachta

I když to není vždy nutné, je dobré používat speciální plachtu, která zakryje vodní plochu. Plachta jako taková slouží jako kryt před pevnými nečistotami, které do bazénu často zavane vítr. Není nutné používat ji pokaždé, když opustíte bazén. Bazén stačí zakrýt vždy večer, kdy už se v něm nebudete koupat. Je také možné pořídit si solární plachtu, která nejenže dokáže vodní hladinu ochránit před různými nečistotami, ale také vodu ohřát. Nejedná se sice o žádný zázrak, ale je to takřka stejně efektivní metoda jako klasické ohřívače. Pouze daleko levnější. Solární plachta nejenže stojí mnohem méně, ale také nepotřebuje být napojena na elektrickou síť.