Kouříte elektronicky?

V dnešní době jsou kuřáci stále více vytlačováni na okraj společnosti. Je to vcelku logické, protože tito sice přispívají zbytku společnosti svými nemalými daněmi, jež musí za tabákové výrobky platit, ovšem zároveň také ničí zdraví nejenom sobě samotným, ale i těm, kdo jsou odsouzeni k tomu, aby s nimi kouřili pasivně.
Když si chce dnes člověk zapálit, aby se nejednou uchýlil do ústraní, aby se oddělil od společnosti a v tu větším a tu menším ponížení holdoval své neřesti.
e-cigareta kolekce
Ovšem existuje i kouření, jež kouřením je, ač zároveň i není. Protože už roku 1927 spatřil světlo světa a byl patentován první typ vaporizéru, jenž se tehdy ale úspěchu nedočkal, v šedesátých letech vznikla první elektronická cigareta a ta se díky Číňanovi jménem Hon Lik rozšířila a stala moderní. A právě uživatelé elektronických cigaret kouří a zároveň i nekouří – protože v podstatě pouze vdechují odpařovanou nehořící náplň zvanou e-liquid.
A tak si v dnešní době – snad ve snaze být méně zavrženíhodní – pořizují mnozí právě elektronické cigarety. Tedy cosi vzdáleně připomínající cigarety klasické, ovšem fungující zcela jinak. Protože taková elektronická cigareta, to není papírek, tabák a nejspíše i filtr, ale
a) žhavící se část alias clearomizer,
b) baterie plus případně i ovládací elektronika,
c) náplň alias e-liquid
d) a nabíječka, případně s dalším příslušenstvím.
Mají-li elektronické cigarety naopak s těmi klasickými něco společného, je to to, že se od sebe v nejednom ohledu liší značka od značky. A každý si tak musí položit otázku ?
e-cigareta u kávy
Co se ‚plamínku‘ týká, bývají tu elektronické cigarety s hlavou s odporem
1) pod 0,5 Ω
2) či 1 Ω a vyšším
Na čemž záleží ve chvíli, kdy uvažujeme o tom, jakým způsobem máme tyto cigarety kouřit, jak se má náplň odpařovat.
Dále při výběru záleží na volbě baterie, tedy na její kapacitě. To podle toho, zda kouříme
do pěti cigaret denně
pět až deset těchto
nebo až dvacet kousků
případně ještě více
Přičemž je nasnadě, že čím více kouříme, tím potřebujeme baterii s větší kapacitou.
A logicky záleží i na volbě náplně. Protože náplně mívají různou příchuť a také různý obsah nikotinu.
Každý si tu jistě vybere. Každý, kdo chce být jako chytrá horákyně. Tedy kouřit i nekouřit zároveň.