Románek v práci. Stojí to za to?


Každý, kdo chodí do práce nebo jen na brigádu určitě alespoň jednou nalezl zalíbení v jednom ze svých kolegů. V tu chvíli se Vám v hlavě začínají protáčet kolečka, protože přemýšlíte, zdali je pro Vás románek v práci vhodný. Závisí na Vaší osobnosti a také na osobnosti člověka, ke kterému cítíte náklonnost.

schůzka architektů


První problém, ke kterému může dojít je ten, že osoba, které se vyznáte nebude cítit to samé k Vám. V tom případě může na pracovišti mezi vámi být určité napětí, které by práci mohlo negativně ovlivnit. Pokud se zadaří a váš vztah bude růst, tím lépe pro Vás. Práce Vás bude bavit, protože budete zároveň čas trávit s drahou polovičkou. Je zde riziko, že se vám vztah omrzí, protože právě spolu budete trávit více času, než je zdrávo, ale jak už jsme zmínili, tak každý člověk je jiný a preferuje různé věci.


Jestli vztah mezi vámi bude růst a vzkvétat, tak patříte mezi šťastlivce a všichni vám to samozřejmě budou přát. Počáteční vášeň však může vadit vašim kolegům. Ti opravdu nejspíš nebudou stát o to koukat na šťastný pár, když oni sami nemají nikoho podobného. Dalo by se to nazvat závistí, ale v tomto případě musíte být ohleduplní a nechat si větší důvěrnosti s Vaší polovičkou do soukromí, protože Váš vztah mohou utnout i vaši kolegové. Pokud však budou mít spolupracovníci také partnery, tak se můžete scházet i mimo práci třeba na skleničku vína nebo půllitr piva.
procházka ve dvou


Dostáváme se k nepříjemné části vztahu a tou je rozchod. Jestli jste opravdu hodně velcí šťastlivci, tak se s touto fází nemusíte vůbec potkat. Máme pro Vás takový malý tip. Vztahy zažívají krizi po dvou letech existence. Takže pokud spolu budete i po dvou letech, tak si Vaší drahé polovičky opravdu važte.


Jakmile se rozejdete a budete stále pracovat na tom samém místě, tak mohou přijít následující scénáře:


·         Rozešli jste se ve zlém a tím pádem se pro Vás práce stane peklem, protože budete vídat člověka, který zlomil Vaše srdce. Věřte nám, že v tomto případě je lepší si najít novou práci.


·         Rozchod iniciovala pouze jedna strana. Ta druhá se pouze podřídila člověku, kterou miluje, a to může způsobit později trapná nedorozumění.


·         Pokud jste oba uznali, že mezi vámi to už prostě nejiskří a ukončíte to společně, tak je to nejlepší možnost rozchodu. Oba jste s tím vyrovnaní a dokážete se jeden druhému podívat do očí a existuje zde stále šance, že k sobě najdete cestu ještě jednou.


Nastínili jsme Vám, jak může vypadat vztah v práci. Sepsali jsme hlavní klady a zápory a nyní je pouze Vás, zda se vrhnete do vztahu s člověkem na pracovišti.