Silná koruna je jenom dobře


Česká národní banka mění svojí strategii a česká koruna by měla zase začít posilovat. Je pravda, že za celé to období, kdy byla koruna uměle devalvována, ztratila centrální banka desítky miliard – právě teď je ta chvíle, kdy se dozvíme, zdali to opravdu přineslo ovoce anebo to bylo jen zbytečné vyhození peněz z okna. Někteří velmi silně pochybovali o účinnosti takovýchto opatření a zvláště ti, kteří obchodují se zahraničím zrovna neskákali radostí, neboť koruna za celou dobu klesla určitě o nemalou částku.
 česká mince

Když cestování, tak pořádně

Posílená koruna prospěje hlavně všem cestovatelům, kteří cestují rádi a často. Euro by mělo být na hodnotě 24 korun dle předpovědí národní banky, což není vůbec málo, a tak je i ideální čas pro všechny, kteří čekali na dobrou příležitost a vycestovat někde do světa. A nemusí to být přímo do exotiky, klidně se můžete podívat jenom kousek za hranice. Vždyť dneska už je možností spoustu a jenom se čeká, kdo ji chytí za pačesy. Pokud by koruna posílila ještě víc, může se taky stát, že by na levné a pohodlné cestování dosáhlo více lidí. Což je určitě dobrá zpráva i pro studenty, kteří si určitě rádi do zahraničí vyjedou.
 

Podnikatel se také raduje

Negativní vliv devalvace odezní i pro mnohé podnikatele, kteří teď budou mít přece jenom volnější cestu a bude se jím dýchat lépe. Možná se i v Česku dočkáme levnějších potravin a zboží, což by určitě přispělo k celkovému blahu, zvláště, pokud jsme schopni se poprat o čtyři kostky másla v akci, jak tomu bylo v mnohých obchodech. Na své si tak přijdou i ti, kteří si rádi namísto dovolené pošmáknou a dopřejí si klidně i častěji než na Vánoce.
 mince na bankovkách
Celý proces posilování není zrovna lehce předvídatelný, protože se může stát spousta věcí, které by takový postup zastavily nebo zpomalily. Můžeme jen doufat, že to s námi páni v bance myslí dobře.