Vyšlápněte si na okruh v srdci Krkonoš


Chodit můžete kdekoliv a kdykoliv, chcete-li ale něco náročnějšího na volný víkendový den, zajeďte si na horskou túru. Následující okruh v Krkonoších s možnou zastávkou na nejvyšší hoře Sněžce Vám zabere bez přestávek šest až sedm hodin, má necelých 25 kilometrů a nachodíte kolem 35 tisíců kroků, což už vede ke spálení slušných cca 2500 kcal. Navíc si krásně vyčistíte hlavu od pracovního shonu a povinností a budete se kochat přenádhernou přírodou. Na některých úsecích budete jen Vy a příroda, nepotkáte živáčka.
říčka u lesa.jpg
Zelený start
Začátek i konec trasy se nachází na autobusovém stanovišti ve Špindlerově Mlýně. Zde se nachází rovnou veliké parkoviště, přijedete-li autem. Pokračovat budeme po zelené k centru a následně prudce stoupat na Dřevařskou cestu, po které dojdeme až do údolí Svatého Petra. Zelené značení nás bude doprovázet až po chatu Výrovku, ke které vede poměrně náročné stoupání trvající přes tři kilometry.
 hory sněžka.jpg
Sestup ve třech barvách
Nyní přichází na řadu odpočinková část po náročném výstupu. Budeme naopak klesat, stále po zelené, až k Richterovým boudám, kde se napojíme na červenou stezku, která nás dovede k Modrému dolu. Pokračovat budeme po žluté až do Obřího dolu, kde doporučuji přestávku na posilněnou před dalším náročným výšlapem.
Modře vzhůru
Modře značeným Obřím dolem vystoupáme až k úbočí Sněžky. Bude-li Vám dosavadní stoupání málo, můžete si samozřejmě vyšlápnout až na samý vrchol nejvyšší české hory. Jinak pokračujte po modré Schustlerově cestě přes Krkonošskou tundru až k Luční boudě. Pár set metrů za ní máte na rozcestníku dvě možnosti. Pokračovat po modré Weberovou cestou do Údolí Bílého Labe a následně do výchozího Špindlerova Mlýna, nebo se dát na červenou a přes Úbočí kozích hřbetů a Starou Bucharovou cestou dojít opět do Špindlu. Ať už se rozhodnete tak i tak, čekají Vás přenádherná panoramata a příroda. Vaše nohy dostanou opravdu zabrat, ale v duši naleznete ztracený klid a harmonii. Věřte mi, že horské túry rozšíří Váš sportovní repertoár a budou vyhledávanou sportovní aktivitou nejen Vaší, ale i celé Vaší rodiny.