Tapetovat, nebo malovat? Co je lepší?

on


Vlastně je oboje stejně dobré a správné. Záleží jenom na tom, jaké máte preference. Pravda je, že pokud toužíte po vzdoru, je jednodušší tapetovat. Pokud naopak chcete rovné a jednobarevné plochy, malování je varianta pro vás.
trendové barvy
–          Tapety jsou v kurzu
Do domácností stále častěji pronikají kombinace vymalovaných prostor a tapet. Jeden pruh úplně stačí, aby oživil celou místnost tak, aby nebyla příliš nudná. Aby dokázala ozvláštnit prostor a navázat na sebe pozornost, nebo aby pomohla sladit některé doplňky. Částečně vytapetovaná místnost je dnes značně cool.

Tapety

Za komunistického režimu se tapetovalo jedna báseň, bylo samozřejmé, že mezi devadesátými lety se tapetovat tolik nebude. Dnes se ale tapeta vrací mezi trendy, ačkoli trochu jinak než kdysi. Tapetování je jednoduché a nabízí člověku velké množství inspirace. Navíc tapeta vydrží větší zátěž než malování. Dnes můžeme sledovat mnoho druhů tapet, které se dělí jak podle barev a motivů, tak také podle materiálu, lepení, strhávání nebo toho, jak je možné tapety aplikovat.
Jaké existují typy tapet podle materiálu?


1.       Papírové tapety
2.       Vinylové tapety
3.       Textilní tapety
4.       Vliesové tapety
5.       Hedvábné tapety
6.       Tapety ze skleněných vláken
7.       Korkové tapety
8.       Velurové tapety
9.       Koženkové tapety
10.   Rákosové tapety

viktoriánská jídelna
Papírové tapety – ty jsou nejčastěji používané ve starých domech, dnes se papírové tapety kupují jenom málo, protože je nahrazují odolnější a snadno sundávané tapety, které jsou zároveň hezčí a přizpůsobivější.

Malování

Výhodou je, že nemusíte nic strhávat. Pokud chcete perfektní jednolitost, barva je ideální. Můžete použít omyvatelné typy barev. Malování má mnoho technik. Můžete například batikovat, malovat podle šablon zajímavé obrazce nebo motivy.
Mimo malování můžete použít ještě speciální obklady na stěny, například štukování.
Tapetování i malování zvládnete úplně sami, což znamená, že také hodně ušetříte. V pravdě je ale barva většinou levnější než tapeta.