Úklid sklepa: zbavte se starých věcí!

Jeden poslední kritický pohled na chaos kolem a pak se můžete rozloučit s nepořádkem. Nyní si pečlivě prohlídněte staré elektronické přístroje, CD sbírky a staré oblečení. Často jistě přemýšlíte o tom, že byste mohli někomu tato stará zařízení nebo staré věci darovat. Ale upřímně řečeno, nechcete darovat věci, které se ani vám již nelíbí, že?
 
Jakmile si uděláte seznam. Přemýšlíte o tom, jak suterén po vyklizení využít. Budete chtít zřídit prádelnu, umělecké a hobby studio, sportovní místnost nebo dokonce wellness centrum se saunou? To vše je možné! Jen musíte tu místnost prostě vyčistit!
hodiny v sauně

Vyčistit suterén/sklep: krok za krokem

Nejprve rozdělte místnost na tři části:
 
●     Oblast 1: Vyhozeno
●     Oblast 2: Prodáno
●     Oblast 3: Je (skutečně) nutné a zůstává
Nejdříve byste se měli zbavit všech velkých a objemných položek, abyste získali přehled. Vezměte si každou položku a přemýšlejte o tom, kdy jste ji naposled potřebovali. Pokud už je to více jak 1 rok od posledního využití, pak můžete předpokládat, že se v budoucnu bez této položky obejdete. Mějte na paměti, že od teď chcete vstoupit do krásného pokoje v suterénu. Proto byste měli vyklízet disciplinovaně. Staré rušivé předměty, jako rozbité hračky, staré televizory nebo oblečení hned vyhazujte, jinak byste mohli celý projekt odložit o několik měsíců nebo dokonce rok a možná pak už nebudete motivováni.
ložnice ze sklepa

Vyklízejte rozumně a užitečné věci prodejte

Věci, které by mohly být užitečné pro někoho kromě vás, jako jsou dobře zachovalé kusy nábytku, lze buď prodávat na internetu, předávat přátelům nebo známým. Neztrácejte příliš mnoho času přemýšlením o jednotlivých věcech a jednejte rychle. Sklep by měl být zařízen dle hesla pod mottem "jen to, co se mi líbí" a v nejlepším případě stejně jako byt nebo dům. Dejte si dva dny, abyste jej správně vyčistili. Pokud jsou vyklizené plochy ještě navíc znečištěné, měly by být ještě vyčištěny. Modulární nábytek, například regálové systémy, může být zde velkým pomocníkem: lze je opakovaně zvětšit, upravit nebo zmenšit. Tímto způsobem můžete znovu a znovu přetvářet svůj vlastní sklep.

Seznam úkolů

●     Přemýšlejte o tom, jak chcete využít sklep/suterén.
●     Dej si čas dva dny na vyklizení.
●     Zařiďte si odvoz nepotřebných věcí.
●     Vyhoďte nejdříve nejobjemnější věci.
●     Pracujte na principu tří částí: může jít pryč, může zůstat, prodat.
●     Buďte nekompromisní.
●     Všechno, co nebylo používáno déle než jeden rok, musí pryč.
●     Po vyprázdnění vyčistěte suterén a vyčistěte regály.
●     Zakryjte dobře sezónní věci jako snowboard nebo gril.
●     Zajistěte příjemné základní osvětlení.

Feng Shui

Pokud už vytváříte nové prostory a přivádíte čerstvou energii do sklepa, můžete se také inspirovat východní metodou Feng Shui. Podle této doktríny je uklízení pro duši dobré. Protože podle Feng Shui suterén je podvědomí člověka. Stejně jako sklep, tak i podvědomí nevidíme. Proto vždy máme tendenci dát vše do suterénu, dokud se tam už nic nevejde a my cítíme se přetížení. To je důvod, proč čistý a úhledný sklep zajišťuje lepší kvalitu života.