Vysáto a zameteno


Najdete ho snad v každé domácnosti. I tam, kde nemají koberce. Je to vysavač.

Druhy vysavačů

·         Ruční vysavač
Vhodný hlavně do kuchyně na vysátí rozsypaných drobečků, mouky, chlupů našich čtyřnohých miláčků. Nemá velkou výkonnost, ale na drobný úklid postačí.
·         Sáčkový vysavač
Asi nejrozšířenější druh vysavače. Sáčky bývaly látkové a vyklepávaly se. Dnes jsou převážně papírové a vyhazují se do  popelnic. Na trhu je velký výběr tvarů, barev a velikostí, i různé výkonnosti. Stačí si jen vybrat.
·         Bezsáčkový vysavač
Vhodný pro alergiky. Ušetříte za nákup sáčků.
tlačítka vysavače
·         Robotický vysavač
V posledních letech se poměrně hodně rozšiřuje do domácností. Nezabere moc místa a vysávání si můžete přednastavit na dobu, kdy nejste doma nebo spíte. I když není zcela tichý a při spánku může rušit. Překoná i drobné nerovnosti a vysává i koberce s nízkým vlasem. Přes vyšší práh ovšem nepřejede, proto je vhodný do domácností s otevřeným prostorem, kde je spojený obývací, jídelní a kuchyňský prostor nebo chybí prahy. Některé druhy i setřou podlahu.
·         Centrální vysavač
Přichází v úvahu jen u rodinných domů a je finančně asi nejnákladnější. Je třeba na něj myslet již při stavbě domku.
·         Vysavač s vodním filtrem
Slouží  zároveň i pro čištění koberců, či čalouněného nábytku za mokra. Cenově nákladnější.
vysavač na mokré čištění
Já byla a jsem majitelkou ručního, sáčkového a robotického vysavače. Ten poslední mi koupil manžel před dvěma lety. Mám podezření, že kvůli sobě, neboť vysávání byla většinou jeho práce. Problém u robotického vysavače je, že mu musíte vyklidit pokoj. Máte-li malé dítě a všude se Vám válí hračky, knížky a další věci, je třeba je nejdříve posbírat. Taktéž kabely a jiné záludnosti, které by se mohly do vysavače namotat. Židle je ideální zvednout na stůl. Ale funguje výborně a posbírá všechen drobný prach, vlasy, chlupy zvířat.