Bazénové fólie jako součást příslušenství nezastřešených vodních nádrží

Vyrábí se buď jako kruh o průměru od 2,5 do 6,5 metru, nebo jako ovál od rozměrů 3,6 x 5,5 k velkým bazénům 4,6 x 9 metrů. Primárně jsou určeny pro ochranu před pádem nečistot na vodní hladinu, ovšem jejich druhotnou funkcí je ohřev vody pomocí slunečních paprsků. Pokládají se přímo na hladinu bublinkami směrem do vody. Plachty efektivně brání úniku bazénové chemie a zamezují teplotním ztrátám zejména v průběhu nočních hodin. Vyrábí se z materiálu odolného vůči UV záření za pomoci termického svařování spojovaných dílů.

modré nekonečno

Krytí na míru

Některé plachty vyžadují speciální rozměr a tvar. Neexistují totiž jen bazény oválné a kruhové, mohou mít tvar obdélníka, čtverce, a dokonce lichoběžníka, nebo elipsy. Výjimečné nejsou ani tvary písmene L. Některé e-shopy umožňují vyrobit ochranu bazénu na míru, zákazník zadává pouze přesné rozměry, tvar, případně schematický nákres.

Tenké nepropustné krytí

Pro tyto účely se používají kašírované materiály o gramáži 140 g na čtvereční metr. Ačkoliv se zdají příliš tenké, jsou velmi odolné vůči mechanickému namáhání a náporu deště, větru, i slunečních paprsků. Součástí dodávky jsou i napínáky, ocelová lanka, a potah z PVC. Rozměr bazénové fólie musí vždy odpovídat velikosti bazénu a to tak, že jej přesahuje na každé straně minimálně o 15 cm. Jestliže plachtu používáme pro zimní krytí (zazimování), měla by ležet přímo na vodní hladině, tím pádem se pod ní nedostanou větrné poryvy, není příliš napnutá, a je minimálně namáhána.

prudký déšť

Silné krytí

Provedení fólie se shoduje s tenkým krytím, pouze je u tohoto materiálu vyšší gramáž – až 180 g /m2.

Bezpečnostní plachty

Slouží jako ochrana proti pádu domácích zvířat a malých dětí do vodní nádrže. Plachta má však mnohem vyšší nosnost, unese i dospělého muže o hmotnosti přes 100 kg. Vyrábí se z pružného a zároveň pevného a lehkého materiálu, součástí výrobku je gumové lano a obvodové uchycovací kroužky.

tekoucí voda

Tkanina je prodyšná, tudíž se při dešti neprověsí. Kotví se na zapichovací kolíky, nebo na speciální hmoždinky do dlažby, případně na soustavu kotvících koleček. Tyto tkaniny ovšem slouží pouze jako ochranný prvek, nejsou vhodné pro zimní krytí u zazimovaných nádrží.