Jak funguje hypotéka bez dokládání příjmů

Bydlet ve vlastním domě či bytě chceme všichni. Ne každý má však možnost tohoto cíle dosáhnout. Jejich finanční situace je zkrátka taková, že nedokážou potřebnou částku našetřit. Pro takové lidi bývá řešením vzít si úvěr na bydlení, tedy takzvanou hypotéku.návrh nového domu

Tyto půjčky nabízí jak banky, tak různé soukromé nebankovní společnosti. Obvykle je samozřejmě jistější vzít si úvěr v bance. Ale co dělat, pokud vám banka půjčku neschválí, a to především z důvodu nízkého příjmu?

V takovém případě se můžeme obrátit na různé nebankovní společnosti, v jejichž nabídce je hypotéka bez dokládání příjmů. Nespornou výhodou zde je skutečnost, že si vás nebudou prověřovat. Nemusíte tedy složitě shánět potvrzení od zaměstnavatele, výplatní pásky a další věci. Vlastní bydlení máte prakticky jisté.

Není proto divu, že mnoho lidí zvláště z nižších sociálních vrstev a s nižším vzděláním volí toto řešení. Je ale skutečně tak výhodné? Co musíme udělat, abychom nespadli do jedné z mnoha pastí, které tento způsob financování bydlení skýtá?

Především je potřeba se zamyslet. To, že hypotéku dostaneme, neznamená, že je pro nás výhodná. A pokud si nás neprověří ona finanční firma, je dobré udělat to sami. V první řadě je dobré vzít si papír a tužku. Napište si na jednu polovinu veškeré své čisté měsíční příjmy? Máte? Výborně. Na druhou stranu dejte všechny výdaje. Ty rozdělte na nezbytné (plyn, elektřina, voda, nájem a další) a ostatní (obědy v restauraci, apod.).nový vlastní dům

Nyní od příjmů odečtěte výdaje. Výsledná částka představuje to, co vám každý měsíc zbude. A pokud si chcete vzít hypotéku, měla by být o něco vyšší než měsíční splátka. Pokud tomu tak není, je logické, že nebudete schopni půjčku splatit, a je tedy lepší si ji nebrat.

Pokud vám výsledek vyšel dobře a na hypotéku dosáhnete, pořádně si danou firmu prověřte, než od ní vezmete peníze. Jaký mají přístup k zákazníkům? Co dělají, pokud se zpozdíte s platbou? Jak vysoké jsou celkově úroky? Toto a mnoho dalších otázek je třeba zodpovědět, než se rozhodnete.

Zdá se vám to složité? Jen tak si ale zajistíte, že nebudete v důsledku okradeni a že vše proběhne k vaší naprosté spokojenosti. A to je přece to hlavní, ne?