Slyšeli jste už o pivní józe?

on

Jóga je styl cvičení a životní filosofie pocházející z Indie. Zaměřuje se na hledání rovnováhy, harmonie a uzdravování těla i ducha. Běžně můžete vyzkoušet spoustu druhů jógy, například klasickou hatha jógu, ashtanga jógu, hot jógu nebo náročnější power jógu. Není divu, že se toto cvičení rozšířilo po celém světě, dokáže nám totiž pomoci v uzdravení, osobním rozvoji i hledání sama sebe.
Na základě její popularity vzniklo již několik velmi kuriózních stylů, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Například taková jóga, při které kolem Vás poskakují miniaturní kozy. Ta využívá terapeutických účinků přítomnosti zvířat a kombinuje je s účinky cvičení. Hitem poslední doby je ale jóga ještě překvapivější. A tou je jóga pivní.
pivo v lahvi a plechovce
Původně ji vymysleli v Americe, kde lekce beer jógy začal pořádat jeden místní pivovar v Severní Karolíně. Stala se velkým hitem v německém Berlíně, kde jí lidé zpestřují různé festivaly, oslavy, firemní večírky či kulturní akce. A už se její lekce rozšiřují i k nám, kde má velký potenciál úspěchu. Vyzkoušet si ji můžete například v Brně. Není se čemu divit, spojuje totiž příjemné s užitečným.  Dáte si pivo a u toho si příjemně protáhnete tělo. To zní skvěle, ne?
rostlina chmelu
Cvičení vychází z klasické jógy, cvičí se na tradičních podložkách, jen s tím rozdílem, že máte při cvičení v ruce pivo, ze kterého můžete upíjet. Lidé, kteří tento typ jógy vyzkoušeli často tvrdí, že jim pomohl odbourat stud a cítili se příjemněji. Kde jinde si při cvičení můžete přiťuknout se sousedem? Lekce jsou přizpůsobené tomu, že v ruce držíte láhev piva a často jsou o balancování. Lekce začínají místo pozdravu slunce pozdravem piva, klasická pozice židle je nahrazena pozicíbarové židle.
ženy při józe
Ať už jste zkušení jogíni, nebo půjde o Vaši úplně první lekci, neváhejte, vezměte kamarády a pivní jógu vyzkoušejte. Budete potřebovat jen podložku, dobré pivo a zábava je zaručená.